adsense banner size | google ads görüntülü reklam boyutları

adsense banner size , google ads görüntülü reklam boyutları ve görüntülü reklam türleri nelerdir doğru bir şekilde adsense ile para kazanma hedefiniz varsa bizi takip edin…

Yeni başlayanlar arasında Google AdSense’e kaydolduktan sonra sorulan en yaygın sorulardan biri, Google AdSense banner boyutlarının en yüksek olduğu hangisidir? Bazı Google AdSense reklam biçimleri daha belirgindir, bu da daha fazla tıklama aldıkları ve daha fazla gelir getirdikleri anlamına gelir. Bu makalede, size en yüksek performanslı Google AdSense afiş boyutları ve biçimlerini ve bunları en iyi sonuçlar için nereye yerleştireceğinizi göstereceğiz.

Google AdSense Reklamlarını WordPress’te Nasıl Ayarlarım?

Başlamadan önce bir Google AdSense hesabına kaydolmanız gerekir . Kaydolduktan sonra, Google AdSense’i WordPress’e nasıl doğru şekilde ekleyeceğinize dair kılavuzumuza bakın .

Varsayılan olarak, AdSense reklamlarını web sitenizin kenar çubuğuna kolayca yerleştirebilirsiniz. Bazı WordPress temalarında , reklamları görüntülemek için özel alanlar da bulunabilir.

Ancak, Google AdSense reklamlarınızı WordPress’te yönetmenin en iyi yolu bir reklam yönetimi eklentisi kullanmaktır . AdSanity kullanmanızı öneririz , kullanımı çok kolaydır ve reklamları kenar çubuklarına kolayca eklemenizi, içerik yayınlamanızı ve istediğiniz herhangi bir yere koymanızı sağlar.

Bazı Google AdSense Şerit Boyutları ve Formatları Neden Daha İyi Çalışıyor?

Google AdSense , web sitenize ekleyebileceğiniz çeşitli afiş boyutları ve reklam biçimleriyle birlikte gelir. Ancak, hepsi aynı sonuçları vermez.

İçeriğe daha yakın ve sayfa yüklendiğinde kolayca görülebilen reklamlar size daha yüksek bir TO (tıklama oranı) sağlayacaktır. Kolayca farkedilebilecek reklam boyutunu seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Google AdSense reklam boyutlarının bazıları çok küçük, bazıları ise kullanıcı deneyimini etkilemek için çok büyük olabilir.

Ardından, web sitenizdeki reklam performansını etkileyen faktör, bu format için kaç reklam verenin yayınlandığını gösteriyor. Bazı reklam biçimleri ve pankartlar, reklamverenler arasında daha popülerdir; bu, onları kullanmanız size daha büyük bir envanter ve daha iyi ödeme yapan reklamlar anlamına gelir.

Son olarak, bazı reklam biçimleri mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Mobil kullanıcılar trafiğinizden en iyi şekilde yararlanırsa, bu reklamlar web sitenizde diğer boyutlardan daha iyi performans gösterecektir.

Google AdSense Banner Boyutlarını ve Biçimlerini Gerçekleştirme

Çoğu web sitesi sahibi, hangi biçimlerin web siteleri için en iyi sonucu verdiğini belirlemek için farklı afiş boyutlarını dener. Google AdSense mühendisleri, reklamların katılan web sitelerinde nasıl performans gösterdiğini görmek için sürekli olarak kendi testlerini yapar.

Yıllar boyunca Google AdSense ile kendi web sitelerimizde birkaç test yaptık. Aşağıda, reklamcılık emlaklarınız için en iyi değeri sunan Google AdSense afiş boyutlarının ve reklam biçimlerinin en iyi performansını sergileyin.

1. Orta Boy Dikdörtgen (300 × 250)

Bu reklam biçimi, hem görüntü / metin reklamları destekler hem de mobil düzenlerde de kullanılabilir. Bu reklam boyutuyla ilgili en iyi bölüm, rahatsız edici kullanıcılar olmadan kenar çubuğuna veya içerik alanına sığdırmanın kolay olmasıdır .

Bu nedenle, bu reklam biçimi daha büyük bir reklam envanteri alır ve bu da sitenize daha fazla ve daha iyi ödeme yapan reklamlar anlamına gelir. İçerik içi reklamlar için mükemmel boyutta olduğundan, çoğu web sitesi için en iyi TO’ya sahip olduğu da bildirilmektedir.

2. Büyük Dikdörtgen (336 × 280)

Büyük dikdörtgen listemizdeki ikinci sırayı alır. Yukarıdaki orta dikdörtgen reklamdan daha büyük ve daha belirgindir, ancak tüm web sitesi kenar çubuklarına sığmayabilir ve mobil olarak optimize edilmemiş olabilir.

Web sitenizin kenar çubuğu veya içerik alanı biraz darsa, reklam, kullanıcı deneyimi için uygun olmayan içeriği sıkıştırabilir.

Olduğu söyleniyor, büyük dikdörtgen kolayca paragraflar arasında içerik alanı içine yerleştirilirse, web sitenizde orta dikdörtgen daha iyi performans gösterebilir. Hem resim hem de metin reklamları destekler.

Boyutu ve içeriğin yanında ideal yerleştirme nedeniyle, bu reklam boyutu da daha iyi bir reklam envanteri alır.

3. Afiş (728 × 90)

Büyük afiş, web sitesi başlığı için mükemmel olan geleneksel bir afiş reklam boyutudur. Hem metin hem de resim reklam biçimlerini destekler, ancak mobil reklamları desteklemez.

Büyük afiş üstüne yerleştirilmek için ideal olduğundan (web sitesi başlığının içine veya hemen içine girdikten sonra), daha fazla reklam alır ve web siteniz için daha iyi reklamlar demektir. Büyüklüğü ve öne çıkan yerleşimi nedeniyle çoğu web sitesinde oldukça iyi bir performans sergiliyor.

4. Yarım Sayfa aka Büyük Gökdelen (300 × 600)

Büyük Gökdelen, boyutundan dolayı yarım sayfa olarak da bilinen geniş dikey afiştir. Yeniden hedefleme sırasında iletilerini etkili bir şekilde iletmek için daha fazla reklam alanı isteyen reklamverenlerin dikkatini çeker.

Yayıncılar arasında daha popüler hale geliyor, çünkü markalara daha fazla poz verme eğiliminde oluyor, bu da reklamları daha iyi ödeme anlamına geliyor.

Büyük gökdeleni kenar çubuğuna veya içeriğin yanına yerleştirebilirsiniz. Ancak, büyüklüğü nedeniyle tüm web siteleri için uygun olmayabilir.

5. Büyük Mobil Afiş (320 × 100)

Büyük mobil afiş, mobil bir reklam biçimidir ve etkinlik açısından, ancak mobil cihazlar için büyük afiş reklam biçiminin bir karşılığıdır. İdeal olarak, başlığın hemen altına yerleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır.

Mobil trafik, çoğu web sitesi için iyi bir kullanıcı grubu oluşturduğundan, bu reklam biçimi daha iyi bir reklam envanteri alır.

Daha az müdahaleci bir reklam olarak ve orta dikdörtgen reklam biçimine alternatif olarak yerleştirilebilir.

6. Mobil Liderlik Tablosu (320 × 50)

Mobil afiş büyük mobil afiş reklam biçimine kıyasla yarı yüksekliktedir. Biraz daha az etkilidir ancak daha az müdahalecidir ve daha küçük mobil cihazlarda daha iyi reklam deneyimi sunar.

Mobil reklamlar, reklamverenler arasında popülerdir; bu, oldukça büyük bir reklam envanteri aldığı anlamına gelir. Düzgün yerleşimle, mobil trafiğinizle gerçekten iyi çalışabilir.

7. Geniş Gökdelen (160 × 600)

Geniş gökdelen, dar kenar çubukları için özel olarak tasarlanmış dikey bir şerit reklamdır. Hem resim hem de metin reklam biçimlerini destekler ve reklamverenler arasında popülerdir.

Daha az müdahaleci bir reklam seçeneğidir ve web sitenizin tasarımına kolayca uyum sağlayabilir. Bununla birlikte, reklamlara daha fazla dikkat çekmek isteyen daha geniş yarım sayfa büyük başlık reklamlarından daha az etkilidir.

8. Portre (300 × 1050)

Portre biraz daha geniş ve daha uzun dikey bir başlıktır. Boyutundan dolayı, bu reklam biçimi, mesajları için daha fazla reklam alanı isteyen marka merkezli reklamverenleri kendine çeker.

İdeal olarak içeriğin yanına veya kullanıcılarınız sayfanızın içeriğini tararken daha belirgin olduğu kenar çubuğuna yerleştirilir. İşin zor yanı, web sitenizdeki kullanıcı deneyimini etkilemeden uygulamaktır.

9. Billboard (970 × 250)

Reklam panosu, başka bir marka merkezli reklam biçimidir. Sayfalarınızın üstüne veya altına ideal olarak yerleştirilebilen geniş bir yatay şerit reklamdır. Reklamverenlere sunduğu alan nedeniyle daha iyi reklamlar alma eğilimindedir, ancak daha küçük bir reklam envanteri vardır.

Web sitenizin içeriğine ve anahtar kelimelerine bağlı olarak, web siteniz için yeterince reklam çekememesi durumunda bir isabet olabilir veya kaçırılabilir.

10. Kare (250 × 250)

Genellikle daha büyük reklamlar daha belirgin olarak kabul edilir. Ancak, tüm web siteleri aynı şekilde tasarlanmamıştır. Eğer bir kullanıyorsanız minimalist WordPress teması , o zaman bu küçük kare reklam biçimi güzelce mizanpajınızda zinde ve Hala belli olabilir.

Dezavantajı, düşük ücretli reklamlarla sonuçlanabilecek daha küçük bir reklam envanterine sahip olmasıdır. Ancak, web siteniz rekabetçi bir sektördeyse, kullanıcı deneyimini etkilemeden gerçekten iyi çalışabilir.

Reklam Alanınızdan En İyi Şekilde Yararlanmanız için Diğer İpuçları

Kullanıcılar bize Google AdSense ile nasıl daha fazla para kazanabileceklerini soruyor? Her web sitesi farklı olduğundan, bu sorunun tek bir mükemmel cevabı yoktur.

Gelir elde etmek için Google AdSense’i kullanırken web sitenizin potansiyelinden tam olarak yararlandığınızdan emin olmanız için bazı ipuçları.

  • Farklı reklam yerleşimlerini test edin – Hangi biçimlerin size daha iyi bir TO verdiğini ve hangi biçimlerin size daha iyi reklamlar verdiğini bulmak için farklı reklam biçimleri deneyin.
  • Birden fazla reklam göster – Google AdSense, bir sayfada birden fazla reklam birimi görüntülemenizi sağlar. Hangi kombinasyonların sizin için en uygun olduğunu test etmek için farklı yerleşimler ve reklam biçimleri deneyin.
  • Önce kullanıcıları düşünün – Reklam geliri birçok web sitesinin hayatta kalması için önemli olsa da, kullanıcılarınızı da düşünmeniz gerekir. Reklamları kullanıcı deneyimini etkileyecek şekilde yerleştirmek, web sitenizin kullanıcı katılımını ve WordPress SEO’nuzu etkileyecektir .
  • Web sitesi performansını optimize edin – Araştırmalar, daha hızlı web sitelerinin genellikle daha fazla hedef kitleye ulaştığını ve bu da reklamlarınız için daha yüksek TO anlamına gelir. WordPress’i nasıl hızlandıracağınızı ve performansı nasıl artıracağınızı görün .

Bu makalenin en yüksek performanslı Google AdSense şerit boyutları ve biçimlerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca , Google AdSense gelirinizi artırmak için çevrimiçi para kazanmanın başka yolları hakkında kapsamlı rehberimizi incelemek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

You Might Also Like