adsense | adsense reklam yerleşimi | adsense gelir arttırma

adsense reklam yerleşimi , adsense gelir arttırma , adsense tıklama oranı ve adsense tıklama oranı arttırma veya adsense sayfa to yükseltme hakkın

En yüksek kazancı Google AdSense reklam yerleşimlerinin nerede olduğunu bulmak ister misiniz? Web sitenizin Google AdSense reklamlarını optimize etmek, daha fazla reklam geliri elde etmek için harika bir yoldur. Sonuçta, reklamlarınızın yerleşimi reklamların kendisinden neredeyse daha önemlidir.

Bu makalede, size en iyi AdSense reklam yerleşimlerinin herhangi bir web sitesinde nerede olduğunu göstereceğiz, böylece daha fazla para kazanmak için kendi sitenizin reklam gösterimlerini ve tıklamalarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

1. İçerik İçindeki Reklamlar

Bir reklamı içeriğinizin ortasına koymak, sitenizi ziyaret edenlerin dikkatini çekmenin ve tıklamaları için harika bir yoldur. Sonuçta, blogunuzun içeriğindeki bir reklam paragrafların arasına ara verir ve okuyucuları reklamı görmeye zorlar.

Süper müdahaleci değildir; bu, site ziyaretçilerinin reklamınızı tıklamaları ve size biraz para kazanmaları veya sitenizin içeriğiyle ilgisini çekmeye devam etme şansınızı artırır .

Bu AdSense reklam yerleşiminin bu kadar etkili olmasının nedeni, web sitenizin hemen yakınında olması nedeniyle. Bu şekilde okuyucular, içeriğinizi beğenirse okumaya devam etmek için kaydırma yapabilir.

Veya okuduklarından hoşlanmıyorlarsa, reklamınızı görmeye devam ederler ve hatta tıklayabilirler. Yine de web sayfanızı terk etmeyi planlıyor olsalar bile.

Blog yazısı tanıtılmasından hemen sonra Digital Inspiration’un bir AdSense reklamını nasıl içerdiğine bir bakın:

Bu Google AdSense yerleşimini seçerseniz, yayınladığınız reklamın küçük olduğundan emin olun. Afiş reklamları veya uzun reklamlar bu kadar iyi çalışmaz çünkü çok fazla perakende alanı kaplar ve katlamanın altına iner, bu da site ziyaretçilerinin zıplamasına neden olabilir .

Site ziyaretçilerinin sitenizin içeriğiyle ilgisi olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Google Analytics’te hemen çıkma oranınızı nasıl bulacağınız hakkındaki eğiticimizi inceleyin .

2. Navigasyon Menüsü altında

Sitenizin üstüne çok fazla AdSense reklamı yerleştirirseniz ve sitenizin içeriğini ekranın altına yerleştirirseniz, Google sizi cezalandırsa da, oraya çok fazla reklam koymadığınız veya afiş reklamı yapmadığınız sürece kıpırdatıcı bir yer vardır. çok uzun.

Daha önce bahsettiğimiz harika bir örnek , Google AdSense’ten en fazla kazanç elde eden web sitesi türleriyle ilgili makalemizde CatForum.com .

Gezinti menüsünün altındaki ve içeriğin üstündeki boşluğu mümkün olan en iyi şekilde kullanırlar.

Reklamları, sitenin içeriğini etkilemeyecek kadar ince, ancak web sayfasını ziyaret eden herkesin görebileceği kadar net. Bu, insanların dikkatini çekecek ve reklamın neyle ilgili olduğunu görmek için onları tıklamaya ikna edecektir.

3. Boşlukta

İçeriğinizin her iki tarafındaki beyaz alanı kullanmak, başka bir sıcak nokta olan AdSense yerleşim konumu. Bu reklamlar genellikle büyüktür ve sitenin içeriğinden çok fazla uzaklaşmadan insanların dikkatini çekmek için koyu grafiklere sahiptir.

Çok iyi performans göstermelerinin nedenlerinden biri de budur ve RALkleuren.com gibi siteler , kenar geliri alanını reklam geliri elde etmek için kullanırlar.

Uzun, dikey reklamlar en iyi beyaz boşluklu AdSense yerleşimi için kullanılır ve çok fazla gösterim ve tıklama oluşturabilir.

Sadece, web sitenizin mobil ekranını test etmek istediğinizde, reklamları, hareket halindeyken insanlar web sitenizi ziyaret ettiklerinde istediğiniz şekilde göstermelerini sağlamak.

AdSense Tıklamalarını İzleme

En yüksek ilk üç Google AdSense reklam yerleşimi kazandığınızı bildiğinize göre, AdSense yerleşimlerinizin gerçekte sizin için çalıştığından nasıl emin olacağınızı bilmenin zamanı geldi. Sonuçta, her web sitesi farklıdır ve bir kişi için neyin işe yarayabileceğini sizin için işe yaramaz.

Neyse ki, bugün piyasadaki en iyi Google Analytics eklentisi olan MonsterInsights kullanıyorsanız , aşağıdakileri yapmak için MonsterInsights reklamlarını kullanarak AdSense reklam tıklamalarınızı kolayca takip edebilirsiniz :

  • Her AdSense reklamının kaç tıklama aldığını öğrenin
  • Web sitenizdeki ziyaretçilerin en çok nerede meşgul olduklarını keşfedin
  • Düşük performanslı reklamları kaldırın ve daha fazla gelir elde etmek için en iyi AdSense reklam yerleşimlerinizi kullanın

Web sitenizdeki reklam tıklamalarını izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Analytics’te AdSense’i nasıl izleyeceğinize dair öğreticimize göz atın .

Ayrıca, web sitenizde reklam izlemeyi ayarladıktan sonra  , web sitenizin reklamlarının tıklama oranlarını izlemek için AdSense raporlarınızı Google Analytics’te görüntüleyebilir, böylece Google AdSense reklam yerleşimlerinin ne kadar kazanç sağladığını öğrenebilirsiniz. sen.

Demek oradasın! Artık en iyi AdSense reklam yerleşimlerini ve hangilerinin web sitenizde en çok tıklama aldığını nasıl izleyeceğinizi biliyorsunuz. Ve daha fazla reklam geliri elde etmek istiyorsanız , kazançlarınızı artırmak için 4 Google AdSense ipucumuzu incelediğinizden emin olun .

Google Analytics ipuçları hakkında daha fazla bilgi için bizi Twitter’da ve Facebook’ta takip etmeyi unutmayın .

da bilgiler bu yazımızda…

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

You Might Also Like